FCB - Domy na úrovni doby

Autor: Tomáš Paulech | 11.6.2009 o 15:01 | Karma článku: 6,27 | Prečítané:  1998x

Niet horšieho nepriateľa, ako je nepriateľ neviditeľný. Ako nepriateľ, ktorého považujete za pomocníka a vpustíte si ho do domu. Na prelome tisícročí v naivnom konzume technológií ľudia hľadeli na funkčnosť, nie na následky. Keď boli konečne po desaťročiach zverejnené dlhodobé zdravotné štatistiky, mnoho ľudí sa poučilo. Dnes si už iba hazardér postaví dom bez FCB .

FCB (Faraday cage building) je technológia, ktorá umožní odtieniť váš domov od elektrosmogu okolitého sveta. Znamená to, že už za steny vášho domu neprenikne žiarenie, ktoré si neželáte a vy budete spokojne spávať, ako na horskej chate. Vaša rodina nebude vystavená vysokofrekvenčným vlnám, ktoré priamo súvisia s výskytom tých najťažších chorôb. Princíp je jednoduchý. Pod fasádou, strechou a v podlahe vášho domu bude umiestnená kovová fólia vhodnej hrúbky – plášť, ktorý vás bude chrániť. A čo okná a dvere? Veľmi správne, aj tie budú potiahnuté neviditeľnou, no vodivou fóliou. Všetko to bude spojené do jedného celku a uzemnené ako bleskozvod. Princíp Faradayovej klietky je známy stáročia. Veď len skúste strčiť mobil do plechovej krabičky...správne tušíte, bude razom nedostupný.
Takže už žiadne rádiové, mikrovlnné, mobilné, či iné vysielače, ktorých máte v okolí desiatky nebudú žiariť cez vaše steny a telá. Na začiatku storočia vyspelý svet vyriešil energetickú hospodárnosť budov. Chlad, na rozdiel od elektrosmogu možno cítiť veľmi jednoducho. Radostne vtedy vítali mobilných operátorov s ich smerovými vykrývačmi, poskytovateľov internetu, ktorých antény krížom-krážom neviditeľne svietili do okien miest. Zapli si wifi a bluetooth na svojich "hračkách" a tešili sa, koľko sietí od susedov je viditeľných. Dnes nám to pripadá rovnako tragikomické, ako keď si madam Curie svietila lampičkou s rádiom na dobrú noc. Dnes sme už o kus ďalej a sme si vedomí toho, že bezhlavé používanie množstva elektroniky vplýva na našu fyzickú aj psychickú kondíciu. Teraz FCB vyrieši aj zdravotnú stránku vášho moderného bývania. Túto kvalitnú technológiu Vám certifikované spoločnosti dodajú už od marca 2036.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boris Kollár mal iný režim ako zvyšok Slovenska

Šéf parlamentu v piatok nemocnicu opúšťa.


Už ste čítali?