Trackujte tento message!

Autor: Tomáš Paulech | 18.6.2009 o 8:18 | Karma článku: 6,72 | Prečítané:  1651x

Nejaký kúsok našej genetickej výbavy (bude to niečo ako AGCTCAGGTACTAGAATCAGAA ATAGCGGGATACCATACGGAC…) má na svedomí, že sa potrebujeme neustále škatuľkovať, inými slovami patriť do konkrétnej komunity. Tá si okrem cieľov a triedneho nepriateľa zákonite vytvára aj svoj vlastný jazyk. Podľa možnosti taký, aby mu iné skupiny nerozumeli. Tým sa vytvára pocit príslušnosti a dôležitosti. Príklad č. 1: IT management.

Je ťažké počúvať to v zasadačke bez okien v sklenej budove business centra navlečený v obleku s oprátkou na krku, ale niekedy ešte horšie výplody prinesie mail managera, ktorý si na ňom dal záležať. Číta sa to ťažšie, ako paragrafy našich zákonov. Znie to povedzme takto:

Hi all,

V rámci implementácie procesov v scope projektu sa objavilo niekoľko issues, ktoré sú manifestovaním nestability komunikácie medzi frontend a backend systémami.
Trackovaním týchto bugov sa zistilo, že komunikačné symptómy majú symetrický charakter.
Developeri vypracujú tool, resp. job, ktorý bude adresovať komunikačný problém a modelovať produkčný traffic z internetu.
Vyjadrite sa k vhodnosti zvolania workshopu na tému konfiguračného riešenia technológie a nasledne to budeme eskalovať na steering comitee.
Očakávame váš feedback do konca dňa, aby sme dodržali milestone projektu. Vopred vďaka za advanced information a konzultácie.
Prosim o review meeting minutes v zmysle včerajšej notifikácie.

Thnx,
X.Y., manager
(plus aspoň 100 riadkov dlha signatura...)

V práci sa dosť často s podobným anglo-slovenským newspeakom stretávam a veľa z vás asi tiež. Vstrebávam takého diela a snažím sa z nich vysekať to podstatné zrnko múdrosti, prípadne ich píšem, aby som nebol za blbého, čo nejde s duchom doby.
Len mi povedzte, ako hneď po príchode domov hovoriť s deťmi, čo sa mi okamžite vďačne hodia do náručia ešte na chodbe. V mojom kalnom pohľade vidia, že mi musia dať pár minút, naladím sa na normálnu vlnu a po pol hodine sa nezrozumiteľný manager zmení na starého dobrého tatina....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boris Kollár mal iný režim ako zvyšok Slovenska

Šéf parlamentu v piatok nemocnicu opúšťa.


Už ste čítali?