Komunálne zázraky

Autor: Tomáš Paulech | 15.11.2006 o 23:49 | Karma článku: 4,53 | Prečítané:  1308x

Aj u Vás sa tesne pred voľbami dejú paranormálne komunálne javy? Počas uplynulých dní som neveriacky prechádzal našim mestom sledujúc neuveriteľný stavebný ruch a nepreberné množstvo kandidátov. Niektorí prenikli až priamo do našej obývačky.

Kľudné okresné mestečko v ktorom žijem, sa tesne pred komunálnymi voľbami mení zo dňa na deň a hemží sa to tu desiatkami kandidátov na poslancov. Napriek tomu, že kampaň začala až dnes, nevynechali počas minulých týždňov jedinú príležitosť prihriať si kandidátsku polievočku.

To, že sa čosi deje som zaregistroval na stretnutí občanov asi pred dvomi mesiacmi, kde sme sa mali dozvedieť o zmenách v rozpočítavaní tepla v našich "králikárňach". Téma načisto nesúvisiaca s politikou, ale čo to nevidím. Vyzývavo odetá slečna s podpisovým hárkom agitujúca vo svoj vlastný prospech. V duchu som sa usmieval nad jej úspechom u okolosediacich dôchodcov, ktorí mali celkom zaujímavý výhľad, keď sa predklonila a ukazovala, kdeže to majú podpísať. Ja som ju mierne rozladil, keď som uvedomele odmietol so slovami, že ju vidím až prvý raz v živote a nie som úplne presvedčený o jej prednostiach.Asi to zobrala osobne.

Onedlho nato sme mali domovú schôdzu, kam bol pozvaný aj zástupca nášho správcu - bytového družstva. Mali sme pre neho konkrétnu úlohu a to podpísať jednu zmluvu. Na naše veľké prekvapenie odmietol s tým, že nie je kompetentný na podpis a zvyšok času sa venoval agitácii. Vykľul sa z neho kandidát do mestského zastupiteľstva za náš obvod. Nestíhali sme v nemom úžase zareagovať na spŕšku jeho lichôtok na našu adresu (aj tohto sme u nás videli prvý raz) a potom nás za žiarivého úsmevu pozval na ľudovú veselicu jeho strany, zabíjačku a neviem čo ešte. Spojil príjemné s užitočným - dostane príplatok za večerné nadčasy, oslovil niekoľko desiatok voličov a nič relevantné pre nás neurobil. Naozaj to asi bude dobrý politik.

Korunu tomu však nasadil nasledujúci večer, keď som čakal na opravára žalúzií. Balkónová roleta vypovedala poslušnosť a tak sa mi na to milý chlapík pozrel. Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že je to vlastne len zamaskovaný budúci poslanec. Dcéra pri nás pozerala Večerníček a ja som vyjavene počúval o tom, koho najlepšie voliť a kam ísť na ďalšiu volebnú zábavnú akciu. V hlbokom zadumaní som za ním zatvoril dvere s pocitom, že sa na nás niečo chystá.

Okrem hojného výskytu poslancov sa tu zdá byť zrazu všetko možné. Dlhodobé stavby ako autobusová stanica, námestie, rekonštrukcia kulturáku, obnova starých rozbitých ciest a chodníkov zrazu finišujú a akoby zázrakom dva týždne pred voľbami. Je síce pravda, že je dosť vidno tú horúcu ihlu, ktorou boli tieto veci doťahované, ale predsa. Tie voľby nám zoslalo samo nebo. Mali by byť každý rok.

O mojej "láske" k psíčkarom som tu už písal. Dnes som však zaznamenal neskutočný obrat v tejto veci. Historicky prvý osadený kontajner na psie exkrementy v našom meste. Zvlhli mi oči dojatím a hneď som si ho odfotil do mobilu. Je síce priamo uprostred jedinej solídnej zelenej plochy a pripadá naň asi hektár trávnikov v okolí, ale moje nadšenie to nezmenšuje. Určite si odfotím aj prvého psíčkara čo tam niečo vhodí, mám však obavu, že to nebude v tomto volebnom období.

Napriek tomuto búrlivému predvolebnému vývoju zostávam trocha smutný. Stále som totiž u nás nevidel živého mestského policajta. Raz za kvartál ich síce zazriem, ako preletia okolo v služobnom aute, ale chcelo by to aspoň raz sa nám do tých volieb predviesť. Len jeden pochod  pešou zónou, kde sa môžu pozdraviť kamarátom, ktorí sa po nej veselo premávajú v autách a zase môžu na štyri roky usadnúť do tepla svojich kancelárií. Bude ma hriať pocit, že svet je ako má byť.
Odvolíme, štyri krát sa vyspím a bude tu Mikuláš a s ním ďalšie zázraky na počkanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boris Kollár mal iný režim ako zvyšok Slovenska

Šéf parlamentu v piatok nemocnicu opúšťa.


Už ste čítali?