Aby nás nesobášil poslanec za HZDS

Autor: Tomáš Paulech | 17.1.2007 o 17:59 | Karma článku: 9,55 | Prečítané:  1794x

Človek môže získať dlhoročných priateľov v tých najbizardnejších situáciách. My sme k nim prišli aj na fare pri poučeniach pred sobášom. No nekamaráťte sa s niekým, kto na takomto fóre privedie prítomných k záchvatom smiechu a kŕčom bránice.

Situácia: asi desať budúcich manželských párov sedi pri veľkom stole, za jeho vrchom farár. Po prezenčnej listine a zahrievacom monológu duchovného prichádza motivačná otázka: "čo vás vlastne privádza k tomu, že sa chcete nechať oddávať v kostole?".
Prvá vystresovaná dievčina odpovedá nejakým citátom z katechizmu o Duchu svätom a podobne. Väčšina gúľa očami. Ďalší dvaja len niečo previnilo zamrmlú, že už teraz na tom veľmi nezáleží. Ona už neplánovanú motiváciu nosí niekoľko mesiacov pod srdcom. Takto ide štafeta a úroveň odpovedí pokrivkáva. Kňaz sa nespokojne zahniezdi. Už mi búchalo srdce, lebo sme boli takmer na rade a nepoznali sme správnu odpoveď. Kým som ale stihol dostať úvodný trestný bod, zachránil nás mladý muž pred nami.
"A vy? Prečo chcete svadbu v kostole?" zopakoval vedúci večera, aby prehlušil šepkom diskutujúce páry.
"Aby ma neoddával poslanec za HZDS" znela odpoveď.
Po sekunde zarazeného zisťovania, či sme dobre počuli, prepukol spontánny nekontrolovateľný rehot. Zdraviu prospešné slzy situačného smiechu sa kotúľali z tvárí, dychu sa nedostávalo a aj sám duchovný musel zopäť ruky pred ústami v urgentnej modlitbe, aby sa to celkom nezvrhlo.
Odpovede nás ostatných už nikto nevnímal. Už toto by stačilo na pozvanie na pivo, Peter však ešte pridal perly pri diskusii o plánovanom rodičovstve a tam už bolo jasné, že sa nepodarí udržať požadovanú úroveň podujatia. Bol vyhlásený predčasný rozchod.
Ja a moja snúbenica, stretli sme v meste na lavičke Petra a jeho snúbenicu. Svadbu mali dva týždne po nás. V kostole bez poslanca. Odvtedy sme už roky priatelia.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boris Kollár mal iný režim ako zvyšok Slovenska

Šéf parlamentu v piatok nemocnicu opúšťa.


Už ste čítali?